AWD v ČR

Německá společnost AWD založená v Hannoveru se rozhodla prorazit na českém trhu v roce 2005. Založením dceřiné společnosti AWD Česká republika se koncernu podařilo vytvořit silnou a stabilní společnost, která na širokém poli finančnictví a investic od počátku svého vzniku poskytuje prvotřídní a bezkonkurenční kvalitu v oblasti finančního a investičního poradenství. Dceřiná společnost AWD Česká republika se i na českém území zabývá především optimalizací každodenních příjmů a výdajů, poskytování finančních konzultací v oblasti investic všeho druhu a neméně důležitým plánováním vlastního financování penzijních rezerv. Hlavní prioritou pracovníků společnosti AWD Česká republika je udržet si stávající pozici na trhu finančního poradenství a i nadále úspěšně konkurovat celému segmentu privátního bankovnictví. Dalším cílem je z dlouhodobého hlediska další posilování pozice na trhu. V současné době je na území České republiky otevřeno 15 regionálních poradenských center a 3 reprezentace.

První a zároveň doposud hlavní pobočkou AWD Česká republika je brněnské sídlo společnosti založené taktéž roku 2005. Kromě této hlavní lze na území České republiky navštívit i zastupitelská střediska se sídlem ve větších českých městech. Mezi ně patří Ostrava, Liberec, Hodonín, několik zastupitelských úřadů v Praze, Opava a Chomutov. Hlavními osobnostmi reprezentujícími společnost je Ing. Martin Valach, generální ředitel společnosti AWD Česká republika a Ing. Pavel Manhalter, výkonný ředitel zodpovědný za řádný chod společnosti a její prosperitu. Jelikož se jedná o českou pobočku, tak se mnoho poradců zaměřuje také na téma banky v ČR, které je vzhledem k množství bankovních institucí v ČR poměrně velmi složité celkově obsáhnout do profese bankovního poradenství. Řady školených a zkušených poradců si s tímto však poradili po svém a proto se stala AWD jedničkou v ČR i v tomto odvětví finančního poradenství.

Úspěchy AWD a Swiss Life Select

Nejen díky kvalitně odváděné práci managementu, ale i díky plně kvalifikovaným finančním poradcům a obchodním konzultantům zaměstnávaným společností AWD se česká pobočka stala vítězem dvou oficiálních testů kvality finančních poradců a společností pořádaných v roce 2008 agenturou Ipsos Tambor a v roce 2010, pořádaným deníkem Mladá Fronta Dnes. Hlavním partnerem společnosti na území České republiky je Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity se sídlem v Brně. Další zajímavostí ohledně české pobočky AWD je založení její divize RENTIA 1. 6. 2009. Tato divize se specializuje výhradně na privátní zabezpečení penzijního financování a na relevantní služby z oblasti bezpečného pokrytí příjmů a majetku. Tato divize je přímo zodpovědná hlavnímu sídlu AWD Česká republika sídlícímu v Brně. Hlavním cílem divizní části RENTIA je zpřístupnit svým běžným klientům kvalitní a profesionální servis potřebný v řešení dotazů a problémů v oblasti privátního zabezpečení penzijních finančních prostředků. Divize RENTIA zaměstnává od roku 2010 více než 22 finančních konzultantů, připravených nabídnout své bezkonkurenční služby v 22 poradenských centrech rovnoměrně situovaných na území celé České republiky. Divize se může pochlubit několika tisíci zákazníků spokojených se službami poskytnutými v rámci finančního poradenství.

V roce 2013 došlo ke sloučení AWD Česká republika s mateřským koncernem Swiss Life Select, tudíž kromě menších administrativních změn můžete pozorovat především přesměrování internetových stránek awdcr.cz na internetové stránky švýcarského holdingu swisslifeselect.cz

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: awd v čr | awd holding čr | awd česká republika | awd čr