Konec poslouchání? Jak zrušit Spotify účet a co dělat dál

Zrušení Spotify

Důvody pro zrušení Spotify

Existuje mnoho důvodů, proč se lidé rozhodují zrušit si Spotify. Některým nevyhovuje výběr hudby, jiným vadí absence některých funkcí, jako je možnost stahovat si hudbu pro offline poslech bez prémiového účtu. Pro někoho je předplatné Spotify příliš drahé, zvláště pokud platformu využívají jen občas. Mnoho uživatelů odrazuje i otravná reklama, která se objevuje v bezplatné verzi. Někteří uživatelé kritizují Spotify za nízké platy pro umělce. Jiní dávají přednost konkurenčním platformám jako Apple Music, YouTube Music nebo Deezer, které jim vyhovují více. Ať už je důvod jakýkoli, zrušení účtu na Spotify je snadné a rychlé. Stačí se přihlásit na webové stránky Spotify, přejít do nastavení účtu a tam najít možnost zrušení. Po potvrzení zrušení se uživatel bude moci i nadále těšit z bezplatné verze Spotify, ale přijde o výhody prémiového účtu.

Alternativy Spotify na trhu

Spotify je sice gigant ve světě streamování hudby, ale rozhodně není jediný. Pokud zvažujete zrušení Spotify, ať už kvůli nespokojenosti se službou nebo z jiných důvodů, existuje spousta alternativ.

Pro milovníky obrovské hudební knihovny a propracovaných algoritmů je tu Apple Music. Služba od Applu se pyšní integrací s ekosystémem Apple a nabízí i lossless audio pro náročné.

Jestli hledáte něco cenově dostupnějšího, YouTube Music by mohla být ta pravá volba. Za nižší cenu získáte přístup k hudbě i videoklipům a s rodinným tarifem ušetříte ještě víc.

Pro audiofily je tu pak Tidal, který se soustředí na vysokou kvalitu zvuku a nabízí i exkluzivní obsah. A pokud dáváte přednost platformě s otevřeným zdrojovým kódem, Deezer je skvělou volbou s širokou škálou funkcí.

Než se definitivně rozhodnete pro zrušení účtu na Spotify, prozkoumejte dostupné alternativy. Možná objevíte službu, která vám bude vyhovovat ještě lépe.

Kroky pro zrušení účtu

Předtím než se pustíte do rušení, zvažte, zda by nebylo lepší váš účet pouze deaktivovat. Deaktivace vám umožní se k účtu kdykoli vrátit a obnovit všechna vaše data. Pokud jste se ale definitivně rozhodli pro zrušení, postupujte následovně. Nejprve se přihlaste ke svému účtu Spotify na webové stránce Spotify. Nemůžete to udělat přes aplikaci v telefonu nebo tabletu. V dolní části stránky klikněte na odkaz "O společnosti Spotify". Na další stránce sjeďte dolů a vyhledejte sekci "Zákaznická podpora". Klikněte na ni a následně na možnost "Chci svůj účet trvale zavřít". Spotify vám nabídne několik možností, jak si účet ponechat. Pokud jste si ale jistí, pokračujte kliknutím na tlačítko "Zavřít účet". Potvrďte svůj požadavek na zrušení účtu kliknutím na tlačítko "Pokračovat" a poté na "Rozumím". Tímto jste svůj účet Spotify trvale zrušili. Pamatujte, že po zrušení účtu ztratíte přístup ke všem svým playlistům, skladbám a dalším datům.

zrušení spotify

Ztráta přístupu k hudbě

Zrušení Spotify účtu je sice snadné a rychlé, ale má to jeden zásadní háček: ztrátu přístupu k veškeré hudbě. Po zrušení účtu se vaše hudební knihovna, pečlivě budované playlisty a uložená alba vypaří. Všechny ty hodiny strávené objevováním nové hudby a tříděním skladeb do kategorií přijdou vniveč. Už si nepustíte své oblíbené interprety ani neobjevíte nové hity v personalizovaných seznamech. Spotify také nabízí možnost offline poslechu pro prémiové uživatele. Po zrušení účtu se tato výhoda vytratí a vy se ocitnete odkázáni na online streamování, což může být problematické v místech s omezeným internetovým připojením. Ztráta přístupu k hudbě je tak nejvýraznějším důsledkem zrušení Spotify účtu.

Smazání playlistů a dat

Před zrušením účtu Spotify se ujistěte, že jste si vědomi trvalého smazání všech vašich playlistů, uložené hudby a dat. Po zrušení účtu nebudete mít k těmto datům přístup. Pokud si chcete playlisty ponechat, můžete je před zrušením účtu exportovat. Spotify bohužel nenabízí možnost stažení uložené hudby. Pokud si přejete smazat svá data ze Spotify, můžete kontaktovat jejich tým podpory a požádat o smazání účtu a všech souvisejících dat. Mějte na paměti, že tento proces může nějakou dobu trvat. Po smazání vašeho účtu již nebude možné jej obnovit ani získat přístup k předchozím datům.

Srovnání možností zrušení Spotify
Funkce Zrušení Spotify Free Zrušení Spotify Premium
Způsob zrušení Prostřednictvím webového prohlížeče Prostřednictvím webového prohlížeče / aplikace
Ztráta přístupu k hudbě Ihned po zrušení Po skončení placeného období
Možnost obnovení účtu Ano, do 90 dnů Ano

Obnovení účtu po zrušení

Pokud jste si to rozmysleli a chcete se vrátit k poslechu hudby na Spotify, máme pro vás dobrou zprávu. Obnovení zrušeného účtu je obvykle snadné a rychlé. Po zrušení účtu máte 7 dní na to, abyste si to rozmysleli a svůj účet obnovili se všemi playlisty, oblíbenými skladbami a nastaveními. Stačí se přihlásit ke svému účtu Spotify pomocí stejného uživatelského jména a hesla, které jste používali před zrušením. Pokud se pokusíte obnovit svůj účet po uplynutí 7 dnů, budete si muset vytvořit nový účet. Vytvořením nového účtu však přijdete o všechny své playlisty, oblíbené skladby a nastavení. Pokud jste si jisti, že chcete svůj účet Spotify zrušit, doporučujeme vám stáhnout si všechny své playlisty a oblíbené skladby do offline režimu, abyste o ně nepřišli.

zrušení spotify

Spotify Premium a vrácení peněz

Spotify Premium je super, ale co když už ho nechceš? Možná jsi přešel na jinou platformu, nebo prostě jen šetříš. Ať už je důvod jakýkoli, zrušení Spotify Premium a získání peněz zpět je jednodušší, než si myslíš. První věc, kterou musíš udělat, je zrušit předplatné. Pozor, zrušení účtu na Spotify se liší od zrušení předplatného Premium. Pokud zrušíš účet, přijdeš o všechny playlisty, uloženou hudbu a další data. Prostě všechno! Pokud chceš jenom přestat platit za Premium, stačí zrušit předplatné. To můžeš udělat přímo na webové stránce Spotify, ne v aplikaci. Po přihlášení najdeš sekci "Účet" a v ní "Předplatné". Tam jednoduše klikneš na "Zrušit Premium" a postupuješ podle pokynů. Co se týče vrácení peněz, Spotify obvykle nevrací peníze za předplatné, které už běží. Pokud jsi ale předplatné zrušil krátce po jeho obnovení, máš šanci získat poměrnou část peněz zpět. V takovém případě kontaktuj zákaznickou podporu Spotify a vysvětli jim situaci.

Odhlášení ze Spotify? Jako by duše toužila po tichu, po prázdnotě, po osvobození od melodií, jež ji kdysi naplňovaly.

Anežka Zemanová

Zrušení Spotify Family

Nedávno se objevily zvěsti o zrušení Spotify Family. Ačkoliv Spotify zatím oficiálně nepotvrdilo zrušení této oblíbené služby, mnoho uživatelů se obává o osud svých rodinných účtů. Spotify Family umožňuje až šesti uživatelům sdílet prémiové předplatné za zvýhodněnou cenu.

Zrušení Spotify Family by pro mnoho uživatelů znamenalo nepříjemnou komplikaci. Museli by si založit vlastní prémiové účty, což by je stálo více peněz. Prozatím Spotify mlčí a uživatelé netrpělivě čekají na oficiální vyjádření.

Pokud se chcete dozvědět více o zrušení účtu na Spotify, na oficiálních stránkách najdete podrobné informace.

Kontakt na podporu Spotify

Bohužel, Spotify nenabízí telefonní číslo ani emailovou adresu pro přímý kontakt s jejich podporou ohledně zrušení prémiového účtu nebo smazání účtu. Nicméně, existuje několik způsobů, jak se s nimi spojit a vyřešit váš požadavek.

zrušení spotify

Nejjednodušší je navštívit stránku Spotify Support a projít si sekci "Účet". Tam najdete podrobné instrukce a odpovědi na nejčastější otázky týkající se zrušení Spotify Premium a smazání účtu. Pokud nenajdete potřebné informace, můžete využít kontaktní formulář, kde specifikujete váš problém. Spotify se obvykle ozve do 24-48 hodin.

Další možností je kontaktovat Spotify přes sociální sítě, jako je Twitter nebo Facebook. Zpráva zaslaná přes oficiální kanály Spotify vám může pomoci rychleji se spojit s někým z podpory. Nezapomeňte, že sdílení osobních údajů na veřejných platformách se nedoporučuje.

Pamatujte, že zrušení Spotify Premium a smazání účtu jsou dva odlišné procesy. Zrušení Premium znamená ukončení placeného předplatného, ale váš účet zůstane aktivní s přístupem k bezplatné verzi. Smazání účtu je trvalé a smaže veškerá vaše data, včetně playlistů a historie poslechu.

Zkušenosti uživatelů se zrušením

Někteří uživatelé zmiňují, že zrušení Spotify Premium proběhlo bez problémů a peníze jim byly v pořádku vráceny. Jiní ale narazili na komplikace, například s opakovaným strháváním poplatků i po zrušení předplatného. V případě potřeby je nutné kontaktovat zákaznickou podporu Spotify, která by měla pomoci s vyřešením problémů. Zrušení účtu na Spotify je trvalé a po jeho smazání přijdete o všechny uložené playlisty, skladby a další data. Před definitivním smazáním účtu je proto vhodné zvážit stažení dat a případně i přechod na jinou streamovací službu. Důležité je také pamatovat na to, že zrušení předplatného Premium neznamená automatické smazání účtu. Pokud chcete Spotify úplně opustit, je nutné provést oba kroky – zrušit předplatné i smazat účet.

Publikováno: 10. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor: Karel Čapek

Tagy: zrušení spotify | zrušení účtu na spotify